Úvod Výhody ubytování Kdy přijet do Českého Krumlova?

Kdy bychom měli přijet do Českého Krumlova?

Hlavní sezóna začíná v květnu, vrcholí v červenci, končí v říjnu.

Do našeho města jezdí více než milión turistů ročně. Pokud se chcete vyhnout davům během špičky hlavní sezóny (červenec, srpen), zkuste přijet v květnu nebo v září. Koncem září navíc můžete prožít babí léto, kdy je Český Krumlov snad nejkrásnější. V květnu zase kvetou a voní šeříky…


Na Slavnosti Růže přijíždí každým rokem v červnu asi 25 000 návštěvníků. Pokud máte rádi mnoho lidí pohromadě, špekáčky a rožněná selata, česká piva, stará řemesla, muzikanty všeho druhu, pouliční divadla, rytířské turnaje a legraci všeho druhu, nenechte si slavnosti ujít. Doporučuji zvláště dětem věkem nebo alespoň duchem. Nezapomeňte si zajistit ubytování několik měsíců (ještě lépe půl roku předem) – a nezapomeňte přijet!


Vyplatí se přijet také v mimosezóně. Sněhu si v našem městě zřejmě příliš neužijete, ale Kramolín na Lipně je v dosahu a Kozí pláň ještě blíž, takže lyžovat a jezdit na snowboardu je možné. Mimo hlavní sezónu je ve městě překvapivě málo lidí, ceny jsou lidovější a krčmy s otevřenými ohništi vás zahřejí zvenku i zevnitř. Budete si moci vychutnat památky téměř sami.